Soliris sensor RTS - DOPRAVA ZDARMA!

Soliris sensor RTS - DOPRAVA ZDARMA!

DOPRAVA v ČR ZDARMA!

Soliris sensor RTS, kombinované větrné a sluneční čidlo s bezdrátovým přenosem povelů pro ochranu markýz a venkovních žaluzií. Záruka 2 roky. DOPRAVA ZDARMA!

3 242 Kč s DPH

3 860 Kč s DPH Sleva 618 Kč

Dostupnost: TERMÍN DODÁNÍ 1 AŽ 10 TÝDNŮ

Výrobce: Somfy

POZOR - čidlo funguje pouze s pohony a ovladači SOMFY! Nelze ho spárovat s žádnými jinými pohony!

 

Kombinované větrné a sluneční čidlo Soliris sensor RTS je určeno k montáži na fasádu, pilíř atd... v blízkosti markýzy, screenových rolet nebo venkovních žaluzií. Místo instalace je třeba zvolit s ohledem na volné proudění vzduchu kolem vrtulky čidla, aby byla zajištěna jeho spolehlivá funkce. Stejně tak je potřeba při umístění čidla dbát na to, aby na něj nedopadal během dne stín od okolních předmětů, stromů nebo staveb. Čidlo Soliris sensor RTS je napájeno ze sítě 230 V, takže do místa instalace je proto potřeba zavést síťový přívod. Jiné propojení není třeba, protože informace z čidla jsou ke screenovým roletám, markýzám či venkovním žaluziím přenášeny bezdrátově. Mezní rychlost větru a  mezní hodnoty slunce se nastavují přímo na čidle.

Při překročení nastavené rychlosti větru je markýza, venkovní žaluzie či screenová roleta vytažena do bezpečné polohy a po celou dobu trvání větru je zablokováno lokální ovládání dálkovými ovladači. Toto neplatí pro předokenní rolety - hliníkové předokenní rolety není třeba chránit před větrem a proto pohony s integrovaným přijímačem dálkového ovládání Oximo RTS nereagují na povely od větru. Tyto pohony reagují pouze na povely slunce. Při překročení nastavené hodnoty slunce sjedou markýzy, screenové rolety, venkovní žaluzie, předokenní rolety do stínicí polohy a chrání tak interiér před přehříváním a před nepříznivými vlivy slunečního záření. Větrná automatika má stoprocentní přednost před sluneční automatikou. To znamená, že pokud svítí slunce, ale současně fouká vítr, nenajedou stínicí prvky do polohy pro zastínění, ale vyjedou do horní koncové polohy a zde budou po celou dobu trvání větru zablokovány.

Zapínat a vypínat sluneční automatiku lze pouze vhodným dálkovým ovladačem. Můžete si vybrat z široké nabídky: Telis Soliris RTS, Telis 4 Soliris RTS, Telis Soliris Modulis RTS nebo Telis 6 Chronis RTS. Všechny tyto ovladače jsou k dispozici ve více barevných provedeních a najdete je v sekci dálkové ovladače RTS.

Příklad použití
Máte markýzu, screenové rolety či venkovní žaluzie na dálkové ovládání Somfy? Chcete svoji investici do zastínění ochránit? Kombinované větrné a sluneční čidlo Soliris sensor RTS se postará o Vámi investované peníze. Instalujte si toto čidlo do blízkosti chráněného zařízení a už si nemusíte dělat starosti s tím, zda jste nechali po odchodu z Vašeho domu markýzu otevřenou nebo co se stane s Vašimi screenovými roletami či venkovními žaluziemi, když jste mimo Váš domov. Čidlo automaticky vydá povel k vytažení markýzy, venkovních žaluzií nebo třeba screenových rolet do bezpečné horní koncové polohy a tak ochrání Vaší investici do zastínění. Po celou dobu trvání větru není možné zastínění ovládat. Tím máte jistotu, že se nemůže nic stát. Sluneční čidlo se zase postará o to, že když po celém dni přijdete domů, tak budete mít v interiéru příjemné klima. Pokud začne svítit slunce vyšší než nastavenou intenzitou, dojde k automatickému zastínění interiéru. Pokud přestane svítit slunce, automatika čeká 15-30 minut a teprve poté vydá povel pro vyjetí markýz, venkovních žaluzií, screenových rolet nebo předokenních rolet do horní koncové polohy. Fouká-li silný vítr a současně svítí slunce, je větrná automatika vždy nadřazená povelům od slunce a chrání tak Vaše zastínění před poškozením.

Chcete-li kombinaci čidel slunce / vítr / déšť podívejte se také na kombinované čidlo Soliris sensor Aquatic RTS.

Montáž: na fasádu nebo na pilíř
Barva: šedá
Rozměry: 236 mm x 160  mm 
Napájení: 230 V, dvoužilový přívod (L, N)
Provozní teplota: -20°C až +50°C venkovní prostředí
Rozsah nastavení: 20 - 50 km/hod
Rozsah nastavení: 0 - 50 kLux
Stupeň krytí: IP 34
Radiová frekvence: 433,42 MHz
Obsah balení: čidlo, český návod k použití

Do poznámky v objednávce uveďte, ke kterému zařízení chcete čidlo přiučit, abychom Vám současně také poslali český návod k Vašemu zařízení (přijímač dálkového ovládání, pohon s integrovaným přijímačem dálkového ovládání atd...).

Záruční lhůta 2 roky.

Zakoupením tohoto výrobku získáváte 30-ti denní telefonickou podporu ZDARMA. Pokud si nevíte rady s nastavením nebo zapojením - kontaktujte nás!

Chcete ZÍSKAT ROZŠÍŘENOU 5 LETOU ZÁRUKU včetně odborné montáže a nastavení? Kontaktujte nás a my Vám zpracujeme individuální nabídku.

Soliris sensor RTS návod ke stažení - www.OvladaniRolet.cz, www.OvladaniZaluzii.cz, www.OvladaniMarkyz.cz

Soliris sensor RTS - eshop - www.OvladaniRolet.cz, www.OvladaniZaluzii.cz, www.OvladaniMarkyz.cz

Nový komentář

* (Povinné)

Nový dotaz k produktu

* (Povinné)

Alternativní produkty

 • Eolis IO - DOPRAVA ZDARMA!

  Eolis IO, větrné čidlo s bezdrátovým přenosem povelů pro ochranu...

  DOPRAVA v ČR ZDARMA!

  3 070 Kč s DPH

  3 570 Kč s DPH Sleva 500 Kč

  Dostupnost: SKLADEM V ESHOPU

Výsledky ankety

Jakému ovládání stínicí techniky dáváte přednost?

 • Dálkové ovládání. 52%
 • Centrální drátové ovládání. 26%
 • Pouze lokální ovládání. 22%

Počet hlasujících: 384

Přihlášení

Tato stránka používá cookies. Vice info